Cıvata Kullanım Alanları Nelerdir?

Cıvata kullanım alanları nelerdir? Cıvata kullanım alanları oldukça geniştir. Bu noktada cıvataların nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını açıklamadan önce tam olarak ne olduğunu ifade etmek gerekir. Cıvatalar birer bağlantı elemanıdır. Yani iki parçanın birbirine bağlanması için kullanılan işlevsel ve küçük parçalar olduklarını söylemek mümkündür. Standart cıvata türleri bulunuyor. Bunun yanı sıra özel cıvata olarak geçere türleri de mevcuttur. Özel cıvatalar sipariş üzerine verilen özel ölçülere göre üretiliyor. Genelde sanayi alanında en sık ihtiyaç duyulan tür olduğu da görülür. Peki, cıvata tam olarak nedir? Hangi alanlarda daha sık kullanılır? Bu ve benzeri soruların yanıtlarını da merak edenler için detaylı olarak hazırladık.

Cıvata Nedir?

Cıvata yukarıda da ifade ettiğimiz üzere bir bağlantı elemanıdır. Farklı ürünlerin, parçaların birleştirilmesi amacıyla sıkça kullanılır Standart ve özel cıvatalar olarak da ikiye ayrılır. Bu türlerinin isimlerini bilmeyenler için aktarmak gerekirse de;

·         Halka başlı cıvata ( özel üretim)

·         Göz başlı cıvata( özel üretim)

·         U cıvata( özel üretim)

·         Flanşlı Cıvata ( özel üretim)

·         Altı köşe başlı cıvata

·         Allen cıvata

·         Havşa başlı cıvata

·         Tornavida ağızlı cıvata

·         Yıldız tornavida ağızlı cıvata

Tüm b cıvata çeşitleri sıkça kullanılıyor. Özel olanlar için ise özel cıvata üretimi yapan firmalar ile görüşmeniz gerekiyor. Adet ve ölçü bildirmeniz halinde en kısa süre içerisinde üretilerek size sunuluyor. Cıvata kullanım alanları ise oldukça fazladır.

Cıvata Nerelerde Kullanılır?

Cıvata kullanım alanları nedir sorusuna da sıkça cevap aranıyor. Cıvataların kullanım alanları oldukça geniştir. Ancak paslanmaz cıvataların yoğunluklu olarak kullanıldığı alan ise boru bağlantılarıdır. Yani su ile temasın söz konusu olduğu boruların bağlantısında sıkça tercih ediliyor. Bunun yanı sıra yine diğer makine üretimlerinde de en sık ihtiyaç duyulan parçalardan biri olduğunu söylemek mümkündür. Cıvata satın almak ve özel üretim cıvatan sipariş etmek üzere hemen firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Özle üretim cıvata konusunda sektörün öncü firmalarından biri olarak hizmet veriyoruz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.