Cıvata Nedir? Nasıl Üretilir?

Cıvata nedir ve nasıl üretilir? Cıvata çeşitleri nelerdir? Cıvata teknik malzemelerden biridir. Cıvata kullanım alanları oldukça geniş olduğunu söylemek de bu noktada yanlış olmayacaktır. Cıvata imalatı yapan firmalar arasında olan Birikim Cıvata, çelik ve demir alaşımlarından oluşan özel metal malzemelerden cıvata imalatı yapmaktadır. Genelde cıvatalar vidalar ile karıştırılır. Birbiriyle çok benzerlik gösterse de temelde hem şekilleri hem de kullanım amaçları oldukça farklıdır. Bu noktada kullanıldığı alanlarda bağlantı elemanı görevi görüyor diyebiliriz. Yani birleştirilmek istenen iki parçada delik açılarak bu deliğe uygun cıvata ile parçaları birleştirilmesi sağlanıyor. Cıvatalar nerelerde kullanılır? Cıvatalar somun malzemesiyle birlikte kullanılıyor. Bu noktada cıvatalara dair merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını hazırladık. Cıvatalar nasıl kullanılır? Cıvata nasıl üretilir? Cıvata nerelerde kullanılır? Bu ve benzeri tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Cıvata Türleri Nelerdir?

Cıvata nedir? Cıvata somun yardımı ile iki parçayı bir arada tutturmaya yarayan bağlantı elemanıdır. Cıvata standartları global ISO ve DIN standartları kapsamında üretilmektedir. Böylece dünyada üretilen somun ve cıvatalar hemen hemen aynı özellikle sahiptir.

Cıvata Türleri Nelerdir?

Cıvata türleri birbirinden farklılık gösteriyor. Bu noktada hangi amaçla ve nerede kullanıldıkları çok önemlidir. Genel itibariyle tüm cıvatalar yapı olarak birbirine benzer. Ancak baş kısımlarına göre cıvataları sınıflandırmak mümkündür. Baş kısmına göre sınıflandırılan ve en sık kullanılan cıvataları hemen aktarmak gerekirse de;

·         Altı köşe başlı olarak üretilen cıvata çeşidi

·         Allen adıyla bilinen cıvatalar

·         Havşa başlı cıvata türü

·         Tornavida ağızlı cıvata çeşitleri

·         Yıldız tornavida ağızlı cıvata türleri

Tüm bu cıvata türleri en sık üretilen ve kullanılanlar olarak da biliniyor. Mobilyadan makinelere her alana özel cıvataların üretildiğini söylemek de mümkündür. Bu cıvatalar türlerine ve işlevlerine göre farklı fiyat seçenekleriyle üretiliyor.

Özel Üretim Cıvatalar

Özel üretim cıvata nedir? Standart cıvataların yanı sıra özel ölçülere sahip cıvatalara da sıkça i duyuluyor. Bu noktada sadece özel ölçü cıvata üreten üreticiler mevcuttur. Kullanacağınız alana özel olarak cıvata ürettirmek istiyorsanız bu üretici firmalarla iletişime geçmeniz de yeterli olacaktır. Yine standart ve sık kullanılan cıvatalar gibi özel üretilen cıvataların da farklı türleri bulunur. Bu cıvataları genel olarak sınıflandırmak mümkündür. Sadece ölçüleri özel olarak belirlenerek üretilir. Hızlıca özel cıvata çeşitlerini aktarmak gerekirse de;

·         Özel halka başlı cıvata çeşitleri

·         Özel üretilen göz başlı cıvatalar

·         Özel U cıvatalar

Özel flanşlı Cıvatalar

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.