Alyan Başlı İmbus Civata Nedir?

Alyan başlı imbus cıvata nedir? Yapı sektöründe yaygın olarak kullanılan malzemelerden biri de alyan başlı imbus civatadır. Söz konusu ürün, inşaat ve özel alanlarda sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Somun anahtarının giremeyeceği alanlarda alyan başlı imbus civata çeşitlerinin kullanılması, çok daha sağlıklı şekilde ürünlerin kullanılmasını sağlar.

Allen başlı civata, bir kısım özellikleri ile klasik civata türlerinden farklıdır. Klasik civataların somun kısmının üst tarafında anahtar ile tutabileceğiniz bir başlık vardır. Civata anahtar marifetiyle bu başlığın çevrilmesi ile sıkılır. Anahtar olarak da klasik anahtarlardan istifade edilebileceği gibi boru anahtarları da kullanılabilir. Bu anahtarların her alana girmesi mümkün değildir. Bu tür dar alanlar için daha pratik kullanım sağlayan civata türlerine ihtiyaç duyulur. alyan başlı imbus civata da kullanıcının bu ihtiyacına paralel olarak üretilmiş ürünlerden biridir.

Alyan Başlı Civata Nerede Kullanılır?

Bahse konu ürünün kullanım alanı, inşaat alanları başta olmak üzere, çelik kontrüksiyon ve mobilya sanayinde kullanılır. Yukarıda da değindiğimiz gibi ürün, girilmesi zor olan dar alanlar için çok uygundur.

Cıvata, iki metal ya da ahşap yüzeyi birleştirmek için kullanılır. Bir somun ve bir cıvatadan oluşan ürünler, cıvatanın sıkılması ile iyi yüzeyi sağlam bir şekilde birleştirir. Alyan başlı imbus civata da aynı mantıkla kullanılan cıvata çeşitlerinden biridir. Ürünün diğer cıvatalardan farkı, üst kısımdaki cıvata sıkma bölümünün anahtar ile değil, allen anahtarla sıkılmasıdır. Bu sayede anahtara ihtiyaç duyulmadan sıkma işlemi gerçekleştirilir.

Alyan Başlı İmbus Civata Çeşitleri Nelerdir?   

Alyan başlı imbus civata çeşitleri, ürünlerin çapına göre değişir. Bu anlamda ürün seçimi yaparken ürünleri nerede kullanacağınıza göre tercih yapmanız gerekir. Alyan başlı imbus civata ölçüleri, ürünlerin inch cinsinden çapını ifade eder. Çap büyüdükçe doğal olarak ürünün ölçüsü de artar.

Kullanım alanlarına ve ürünlerin şekline göre de çeşitlenmenin olduğunu görebilirsiniz. Havşa başlı cıvatalardan bombe başlı cıvatalara kadar birçok ürünü, piyasadan temin edebilirsiniz. Dış cephe sistemlerinden sanayi alanlarına kadar birçok alanda tercih edilen alyan başlı imbus civata çeşitleri ile sektör faaliyetlerinizi canlandırabilirsiniz.

KATALOĞU İNDİRMEK İÇİN FORMU DOLDURUNUZ.
Konusunda uzman, profesyonel satış ekibimizin size en kısa zamanda dönüş yapabilmesi için lütfen alttaki bilgileri eksiksiz doldurunuz. Ürün talebinizi, adet ve sevkiyat adresi bilgilerini belirterek gönderiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz.